Ferry Nasıl Evlendi?

Hayatım da değişiklikler yaptığım bu dönemde ve bolca vaktimin olduğunu da hesaba katarsak bu zamana kadar gezdiğim gördüğüm ilgimi çeken hayata dair ne varsa yazmaya karar verdim. Hani böyle birden ilham gelir de bi silkelenirsin ya işte o durum benimkisi.

Hepimiz farklı farklı şeyler yaşıyoruz ve genelde en yakınlarımızla paylaşıyoruz. Bende bu zamana kadar gezdiğim, gördüğüm, yediğim, içtiğim ne varsa sizlerle paylaşmaya karar verdim. Aslında yazı yazma eylemini bir başkası için değil kendimiz için yapmamız gerektiğini düşünüyorum. Çünkü insan yazı yazmaya başlayınca okuma ihtiyacı da hissediyor okumak da beraberinde araştırmayı zorunlu kılıyor . Yazmak okuma ihtiyacını doğurduğu vakit bizi de genel kültür yelpazesi geniş bireyler haline getiriyor. Bol okumalı bol yazmalı bir blog olur inşallah.

Uzun bir girizgahın ardından  biraz kendimden bahsedeyim 25 yaşınndayım ve 1.5 yıldır evliyim. three-sisKardeşlerden en büyüğüyü ve iki tatlı kız kardeşin ablasıyım. Biri hemen peşimden gelmiş ve diğeri 10 yıl beklemiş. O gelmeden diğer ikisi hem pişirmiş hem yemiş. O da gelince diğer ikisi yoruldum dememiş yine beraber hem pişirmiş hem yemiş çokça eğlenmişler. Hayatım da değişiklikler yaptım demiştim (daha önceleri de değişimler geçirmiş olsam da bu biraz büyüklerinden biri ) evet bu degişime evlilik kararı ile başladım. Eşimin teklifiyle bu zamana kadar hayalim olan bir şeyi gerçekleştirdik. Sessiz sedasız (ta ki  instagram da paylaşana kadar (dayanamadım :))) Amerika’nın Virginia eyaletinde evlendik.lincioln Eşimin ailesinin ve yakın dostlarının olduğu sade bir nikah oldu bizimkisi. Ardindan Washington’da bulunan Lincoln Memorial parkına anı ölümsüzleştirmeye doğru yola koyulduk. Kesinlikle fotoğraf çekimi için çok güzel bir park. Evlilik fotoğrafı çekmeye değil bizzat gezip görmeye gidin. Oldukça büyük alana ve ağaçlara sahip. Zaten Washington DC iklimi ağaçlık ve ormanlık bir alan sunuyor bizlere. Dikkatimi çeken en güzel şey ise uçaktan aşağı kuş bakışı bir bakış attığımda ağaçların evlerin üstünü kapattığıydı. Karadeniz’e henüz gitmedim belki gidenler aynı manzarayı orada da görmüşlerdir.

Bir fotoğrafçı ayarlayamadık zaman kısıtlaması yüzünden ama eşimin abisi (eminim                 fotoğraf bilgisinin olduğunu paylaşmamı isteyecektir) bizim için elinden geleni yaptı ve    sonuç mükemmeldi! Muhteşem diyebileceğim  fotoğraflarımız hatıra kaldı  bize.

img_2679Fotoğraf çekiminin ardından Washington DC’de bulunan Del Campo’da nikahımızın kutlama yemeği için eşimin ailesi ve arkadaşları ile güzel bir akşam yemeği yedik. Yemekler çok güzeldi tavsiye ediyorum. Daha fazla bilgi için http://delcampodc.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz. Bknz. Aşağıdaki fotoğraf karesi Del Campo’nun iç dizaynını gösteriyor.

del_campo_interior_02

Amerika’da evlenmek konusunda ise birazcık bahsedeyim. Resmi işlemler kağıt kürek işleri vs. çok komplike görünmesin oldukça kolay. Tabi eyalet eyalet degişiklik gösterse de bu durum Washington’un Virginia eyaletinde evlenmek için pasaportunuz yeterli. Öncelikle nerede evlenecekseniz gitmeden önce prosedürlerini araştırın ama Virginia’da evelenecekseniz belediyenin evlilik işlerinin yürütüldüğü departmanda kendi kişisel bilgilerinizden oluşan formlar dolduruyorsunuz. Ardından orada bulunan yetkili kişi imzalıyor ve siz de imzalayıp oradan ayrılıyorsunuz. Peki nikahınızı kim kıyacak? Sistem şu şekilde işliyor: belediyenin yetki verdiği ama özel ofisi bulunan bir avukat sizin nikahınızı kıyabiliyor.img_2471 Bizim nikahımızı kıyan avukatın ofisi belediye binasına oldukça yakındı. İşlemlerden hemen sonra ofisine uğradık ve nikah için randevu aldık. Sabah belediyeye gittiğimiz için hemen öğleden sonrası için randevu alabildik. Nikahı ister ofisinde isterseniz ofisinin hemen yanında bulunan bir bahçede kıyabiliyor. Eylül ayında evleneceğimiz için hava güzel ve güneşliydi tabiki bahçeyi tercih ettik. Avukat hanım 10 dakikadan oluşan bir yazı okuduktan sonra ‘yesssss’ dedik karı koca ilan edildik ve yüzüklerimizi birbirimze taktık alkışlar alkışlar. Ailem ise akıllı telefonlarımızla bizim yanımızdaydı tüm anı canlı olarak izleyebildiler çok şükür teknoloji var. Evet Konyalı bir dünya vatandaşı feryytale bu şekilde evlendi hayalleri gerçek oldu. Arkadaşlarım çoğu zaman evlilik konusunda süslü süslü hayaller kurardı hiç bir zaman onlar gibi hayal kurmadım. Tam olarak hayalini kurduğum şey başıma gelen şeydi. Tabi bu hayalin gerçekleşmesinde eşimin katkısı büyük. Hadi gel orada evlenelim demeseydi hiç aklıma gelmeyecekti. Buradan da ona koca bir alkış ♥

Reklamlar

Ferry Nasıl Evlendi?” üzerine bir yorum

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s